Festival zvyčajne trvá 3 dni hneď na začiatku letných prázdnin. Ak to situácia umožňuje, snažíme sa využiť sviatok Cyrila a Metoda ako deň voľna, ktorý je spojený s víkendom. Domovským stánkom festivalu je počas troch dní Liptovský Ján a Jánska dolina. Na iné miesta regiónu zavíta krajina rozprávok vždy v jeden deň, či už je to Liptovský Mikuláš, Jasná, Liptovský Hrádok, Hrabovská dolina, prípadne iné miesto. Náš festival je otvorený aj pre ďalších záujemcov, stačí mať chuť a osloviť nás. Tým dosiahneme väčší rozptyl návštevníkov po regióne a záujemcom umožníme absolvovať väčšie množstva atraktivít naprieč celým regiónom.

Kam treba prísť

Liptovskom Jáne tradične otvára každý programový deň vystúpenie v amfiteátri pod Kultúrnym domom, na ktoré nadväzujú aktivity v Jánskej doline. Záujemcovia si môžu (za štandardných okolností) vybrať program z viacerých miest, či už na Kolibe Strachanovka, v areáli Hotela Ďumbier, na Liptovskom Dvore alebo pri Alexandra Wellnes Hoteli. Parkovať môžete prioritne pod Penziónom Horec pri kúpalisku (P1), prípadne za hotelom Liptovský Dvor v areáli bývalého lyžiarskeho strediska (P2). 

Liptovskom Hrádku využívame zelenú lúku so stabilným pódiom pri miestnom Hrade. Parkovať môžete hneď za lúkou, prípadne na mestských parkovacích plochách.

V centre Liptovského Mikuláša sa s nami môžete zabaviť na Námestí osloboditeľov a na parkovanie využiť ktorékoľvek mestské stojisko. 

Jasnej sa uvidíme na Bielej Púti hneď nad terasou reštaurácie Happy End. Svojich tátošov si môžete odložiť na parkovisku pod Hotelom Pošta.

Do rozprávkovej krajiny však možno vkročiť aj cez Hrabovskú dolinu, kde sa väčšina aktivít odohráva na hornom brehu jazera. Parkovacie miesta sú vyhradené taktiež nad jazerom medzi Tarzaniou a údolnou stanicou lanovky.